НОВОСТИ, ХАМБУРГ

Богослужење у Фленсбургу

Свештенство светоархангелског храма већ пет година редовно обилази пацијенте који се лече од леукемије у Фленсбургу. Благодарни смо, што надалеко позната по добру и хуманитарном раду, професорка докторка Надежда Басара помаже нам да успешно посећујемо пацијенте и лекаре у болници (Malteser Krankenhaus St. Franziskus) која се налази у поменутом граду.

У среду, 23. марта 2022. године служена је Литургију раније освећених Дарова. Богослужењу су присуствовали сви пацијенти и лекари православне вероисповести. Радује чињеница да су се готово сви причестили.

По окончању Литургије вођен је разговор уз трпезу љубави са свим пацијентима, којима је том приликом пожељен брз опоравак и коначно излечење.

Овом приликом професорка Басара поклонила је Црквеној општини Хамбург Сабрана дела Светог Владике Николаја Велимировића.

Свештенство светоархангелског храма у Хамбургу