НОВОСТИ, ФИЛИНГЕН

Црквена слава у Филингену

Поводом храмовне славе, Светога Архангела Михаила, у недељу, 24. новембра 2019. године, парохију за Централни Шварцвалд у Филинген-Швенингену посетио је Епископ Григорије. Поред храмовне славе, прослављено је и 800 година аутокефалности Српске православне цркве, 50 година Епархије диселдорфске и немачке и 25 година шварцвалдске парохије.

После Свете архијерејске Литургије на којој је узело молитвеног учешћа велики број парохијана, славље је настављено у сали светосавског дома уз освећење славских обележја и богату славску трпезу. Црквену славу улепшали су чланови фолклорне секције „Архангел“ и ученици богословије Светога Петра Цетињског са Цетиња, кратким културно-уметничким програмом.

На крају славске трпезе, старешина храма, отац Миленко Марковић захвалио се Владики Григорију, честитајући му уједно 20-о годишњи јубилеј архијерејске службе, затим браћи свештеницима, гостима из Франкфурта, Карлсруеа и отаџбине, и свима који су помогли црквену славу, посебно кумовима и чланицама Кола сестара, које већ 25 година, колико постоји и парохија, марљиво помажу своју Цркву. Без обзира на породичне, пословне и бројне обавезе, у складу са својим могућностима, парохијани нађу времена и за хуманитарни рад помажући наш народ у отаџбини, посебно на Косову и Метохији.