БИЛЕФЕЛД, НОВОСТИ

Храмовна слава у Билефелду

На дан Светог Василија Острошког, у среду 12. маја, парохија билефелдска прославила је своју храмовну славу. Свету Литургију служио је надлежни парох, прота Богдан Смиљић уз појање црквеног хора.

После Свете Литургије у храму су освећена славска обележја која су ове године спремили кумови, породица Марковић Жарко и Снежана са децом из Билефелда. За кумство догодине јавио се Никола Нинић са породицом. Због околности, изазваних корона вирусом, ове године је изостала традиционална прослава и славски програм.

На крају је прота Богдан честитао храмовну славу свим присутним и захвалио се на поштовању прописаних мера, чиме показујемо да смо као заједница православних одговорни и према себи и према ближњима својим.