NOVOSTI, FILINGEN-ŠVENINGEN

Hramovna slava u Filingen-Šveningenu

U 24. nedelju po Duhovima, 22. novembra 2020., parohija za Centralni Švarcvald u Filingen – Šveningenu proslavila je svoju hramovnu slavu, Sabor Svetog arhangela Mihaila.

Svetu Liturgiju služili su protojerej Slobodan Drakulić, protojerej Dragoslav Ćorković i nadležni paroh, protojerej-stavrofor Milenko Marković uz pojanje parohijskog hora.

Posle Svete Liturgije, ispred hrama osvećena su slavska obeležja koja su ove godine spremili kumovi, porodica Milić, Klačar, Dubovina i Vukadin. Zbog okolnosti izazvanih korona virusom ove godine izostala je tradicionalna proslava i slavski ručak.

Na kraju je o. Milenko čestitao hramovnu slavu svim prisutnima i zahvalio se na poštovanju propisanih zdravstvenih mera, čime pokazujemo da smo kao zajednica odgovorni i prema sebi i prema bližnjima.