НОВОСТИ, УЛМ

Храмовна слава у Улму

У суботу 09. новембра 2019. године свечано је прослављена храмовна слава Црквене општине и парохије улмске.

Вечерње богослужење у храму Светих бесребреника и чудотвораца Козме и Дамјана служио је надлежни свештеник, протојереј Љубомир Зорица. По завршетку богослужења прешло се у оближњу салу, где је обављено освећење славског знамења које су припремили овогодишњи домаћини, породице Лукић и Мацановић.

Након славског обреда, деца из школе при храму у Улму заједно са учитељицом Наташом Ђукановић, представили су се пригодном песмом. На крају програма наступили су и чланови фолклора „Свети Николај српски“ из Улма, одигравши неколико игара.

Домаћинство за наредну годину преузеле су породице Милојковић, Мојићевић и Шимуновић.