ВУПЕРТАЛ, НОВОСТИ

Храмовна слава у Вуперталу

У недјељу 18. септембра вуперталска парохија свечано је прославила празник Рођења Пресвете Богородице којем је посвећен парохијски храм. Литургијским сабрањем началствовао је отац Небојша Ракић парох диселдорфски, уз саслуживање отаца: Младена Јањића, Јована Марића и Зорана Илића.

Домаћин славе ове године био је господин Драган Савић, који се са својом породицом потрудио да сви парохијани буду угошћени славском трпезом.

Отац Небојша је у јеванђелској бесједи, између осталог, истакао како је интересантан детаљ у јеванђелској причи то како нас Бог, позивајући у своје царство, не позива на неке велике подвиге и трудове већ, како је у јеванђелској причи истакнуто, позива на гозбу. Та гозба, како је рекао отац Небојша, јесте управо света литургија на којој смо се сабрали да бисмо се на њој нахранили самим Христом.