КАБИНЕТ ЕПИСКОПА, НОВОСТИ

Хуманитарна акција Епархије диселдорфске и немачке – опремање амбуланте при Богословији Св. Кирила и Методија у Призрену

Захваљујући прилозима верника Епархије диселдорфске и немачке, а уз благослов надлежног архијереја Г. Григорија, прикупљена су значајна средства за помоћ нашем народу у борби против вируса COVID19. Помоћ се састоји од опреме и апарата које је Добротворна фондација Српске Православне Цркве „Човекољубље“ испоручила Богословији Св. Кирила и Методија у Призрену за потребе опремања амбуланте која се налази у оквиру интерната. Амбуланта је намењена не само ученицима ове средњошколске богословске установе већ и малобројним Србима настањеним у Призрену и осталим јужним српским енклавама на Косову и Метохији.