БРЕМЕН, НОВОСТИ

Крај школске године за ученике Допунске школе на српском језику – Бремен

У суботу, 03. јула 2021. године, у храму Светог Георгија у Бремену, уз поштовање епидемиолошких мера, одржана је молитва благодарења на крају школске 2020/2021. године за ученике Допунске школе на српском језику.

Након свечане молитве и поклоњења крсту и иконама, протојереј Саша Момировић обратио се присутним ђацима, учитељици, родитељима и представницима Српског културног центра и честитао им на успешно завршеној школској години и истакао важност очувања матерњег језика, вере и културе где год се наш народ налазио. Свештеник је пожелео свима добро здравље, даље успехе у учењу и лепо дружење у наредној школској години.

Учитељица Слађана Дуњић – Фридрих изразила је велико задовољство због ангажовања, труда и постигнутог успеха својих ђака, упркос тешкој ситуацији изазваној пандемијом кроз коју смо ове године сви прошли. Захвалила се цркви, Српском културном центру и родитељима на подршци и успешној сарадњи.

Химном ,,Боже правде“, ученици су започели пригодан програм. Присутни су чули прегршт рецитација, прича о истакнутим српским историјским личностима као и радове ученика који су учествовали на Литерарном конкурсу на тему ,,Мој језик, мој свет – Зашто учим српски језик“, који је расписала Амбасада Републике Србије у Берлину.

На веома емотиван начин ученици су исказали своје виђење значаја матерњег језика. Описали су српски језик као мост који их спаја са коренима, води кроз садашњост и повезује са будућношћу, јер им је важно да ни њихова деца не забораве свој језик, веру и порекло.

На крају програма, ученици су отпевали песму ,,Весели се српски роде“, после које су им уручене ђачке књижице и поклони.