БРЕМЕН, НОВОСТИ

Крстовдан у Бремену

Дана 27. септембра 2020.г. када наша Света православна црква празнује Воздвижење часнога Крста Господњег, наш благочестив народ града Бремена учинио је веома лепо молитвено сабрање на Светој Литургији, а коју служисмо у славу и част поменутног празника.

Свету и божанску Литургију служио је надлежни парох уз саслужење ђакона Илије (Грузијска прасвославна црква) и наших часних чтечева све уз умилно појање нашeг хора.

У току Свете Литургије надлежни парох обратио се вернима пригодном беседом везаном за празник, објашњавајући како се у историји хришанства поменути празник почео молитвено празновати са изразитим поштовањем.

Унутар храма после заамвоне молитве, начињен је мали крсни ход. Верници су, носећи крсно знамење, певали саборно тропар часноме и животворноме Крсту Господњем

На крају је верном народу подељено благословено биље, цвеће и босиљак, са којим је био окићен храмовни Крст Господњи.

Треба истаћи да због пандемије храм није могао да прими све вернике за време Свете Литургије, због ограниченог броја верника који је регулисан регионалним законом Републике Немачке.

Рачунајући на разумевање наших парохијана, са вером и љубављу надамо се поновном виђењу у литургијским радостима предстојећих празника.

Свештеник Саша Момировић