ДИСЕЛДОРФ, НОВОСТИ

Литургија пређеосвећених дарова 19.03.2021 – Диселдорф

Литургија пређеосвећених дарова служена је у петак, 19.03.2021. у диселдорфском саборном храму Светога Саве у 17 часова. Богослужењем је началствовао свештеник Данило Радмиловић уз саслужење ђакона Александра Дебељака.

Света Литургија пређеосвећених дарова јесте вечерње богослужење са свечаним причешћем верног народа у дане Пасхалног поста. Почетак овог чина сеже из ране Цркве, тачније из праксе да се верници причешћују остављеним, већ освећеним даровима изван литургијског сабрања нарочито током прогона. Пређеосвећена Литургија јесте пример изразитог пошовања хришћанског предања да се током великопосних дана, осим суботе и недеље, не чини приношење а уједно омогући вернима, да се током Пасхалног поста причешћују Телом и Крвљу Христовом.