ВУПЕРТАЛ, НОВОСТИ

Литургијско крштење у Вуперталу

У последње вријеме у парохијској заједници у Вуперталу трудимо се да обновимо древну праксу литургијског крштавања људи. У недјељу по Великој Госпојини литургијским крштење чланови наше заједнице постале су сестре Гордана и Татјана Голубовић. Ово је у последњих годину дана треће литургијско крштење у нашој заједници и као претходна два пута било је радостан догађај за све који су учествовали у литургији.

Ова древна пракса на активан начин пружа могућност свима који учествују у литургији да схвате шта је крштење у изворном и основном његовом значењу. Неупоредиво је јасније да је крштење тајна уласка у Цркву када оно бива у Литургији, онда када је Црква окупљена, а не када то бива у тренутку који је изабран по неким другим критеријумима.

На многаја и благаја љета да буде живот у Цркви нашим новокрштеним парохијанкама са њиховим родитељима и кумовима.

Парох вуперталски