VIDEO, VUPERTAL, NOVOSTI

Materice u Vupertalu

U susret prazniku Rođenja Hristovog u parohiji vupertalskoj tradicionalno se posvećuje posebna pažnja prazniku Materica.

Ove godine prazničnim liturgijskim sabranjem načalstvovao je protosinđel Jovan (Stanojević) uz sasluženje otaca Jovana Marića i Zorana Ilića. Nakon pročitanog Jevanđelja otac Jovan je okupljenima rekao nekoliko riječi pouke o jevanđelskom odlomku i kratku pouku o blagodarnom prihvatanju darova koje nam Gospod daje.

Praznovanje se nastavilo u parohijskoj sali uz kratak recitatorski i horski program koji je sa djecom i roditeljima parohije, u čast praznika materinstva, priredila gospođa Marija Gagović – horovođa novoosnovanog parohijskog hora. Lijepe i tople riječi dječije ljubavi majke su nagradile poklon paketićima.