ДИСЕЛДОРФ, НОВОСТИ

Недеља 22. по Духовима – Диселдорф

У недељу, 08.11.2020. у диселдорфском храму Светога Саве прослављен је празник Светога Великомученика Димитрија – Митровдан.

По благослову Епископа Диселдорфа и Немачке Господина Григорија, у храму су служене две Свете Литургије. Прву Свету Литургију са почетком у 9х служили су свештеник Александар Секулић и ђакон Александар Дебељак, а другу, са почетком у 10х, свештеник Небојша Ракић.

Пракса служења две Свете Литургије биће заступљена докле је год на снази закон превентивних мера заштите.
У храму је неопходно поштовање социјалне дистанце, обавезно ношење маске као и уписивање на листу личних података присутних верника, све у циљу да се богослужење одржи у складу са актуелним законским регулативама на корист свих присутних.

Аудио запис беседе свештеника Небојше у прилогу вести: