АУГЗБУРГ, НОВОСТИ

Недеља Самарјанке у Аугзбургу

У недељу Самарјанке, 22. маја 2022. год., у цркви Светих Стефана и Јелене Штиљановић у Аузгбургу одржана је прослава омладинске славе, Светог Василија Тврдошког и Острошког Чудотворца.

Пуно деце учествовало је у Светој Литургији, као и у програму након богослужења. Деца и омладина, као и сви заинтересовани, имали су прилике да учествују у стваралачкој радионици под називом ,,Сви смо светлост” коју је припремила госпођа Наталија Рибовић, призната уметница из Аугзбурга. Интересовање је било велико, па се око столова на којима је био припремљен материјал за рад на радионици сјатило много деце, али и родитеља који су са интересовањем пратили, а неки међу њима и сами учествовали или помагали у изради малих, својеручно осликаних и украшених, стоних лампи.

Радост деце увеличана је могућношћу да им лице буде нашминкано једном од понуђених дечијих маски. А поред других дечијих игара парох је организовао и ,,потрагу за благом” у којој су деца пролазећи неколико станица на којима су могли да сазнају корисне ствари и сами одгонетну питања како би стигли да сакривеног блага (малих иконица, слаткиша и сл).

У порти храма присутни су могли да се окрепе захваљујући труду неколицине парохијана.

Свима који су учествовали у организацији и на било који начин помогли спровођење овог лепог догађаја, уистину дана који створи Господ, од срца захваљујемо и молимо сваки благослов.

Након прочитаног Јеванђеља отац Ненад одржао је беседу коју у целости преносимо у аудио формату.