НОВОСТИ, УЛМ

Одржана Светосавска академија у Улму

У недељу 33. по Духовима, на дан када наша Црква прославља празник Часних верига Светог апостола Петра 29. јануара 2023. године, с почетком у 10 часова у улмском храму одржано је евхаристијско сабрање које је предводио протојереј-ставрофор Славко Зорица, инспектор за средње богословске школе Српске Православне Цркве и умировљени парох дубровачки, уз саслужење улмског пароха протојереја Љубомира Зорице и благочестивих хришћана.
Непосредно након евхаристијског сабрања обављено је освећење славског знамења поводом школске славе Светитеља Саве.
Светосавску беседу изговорио је прота Славко Зорица на тему ,,Сабирачка сила Светог Саве”, посебно нагласивши: ,,Да би неко имао исправан став према свијету и животу, прије тога мора да у њему сазри, и постане дио њега, права и искрена вјера. Не научена, него доживљена”.
Након беседе је уследила Светосавска академија, коју је, с ученицима који похађају школу веронауке и српског језика при нашем храму, приредила госпођа Наташа Ђукановић, наставник разредне наставе.
Програм су обогатили и чланови акустичног ансабла КУД ,,Свети Николај српски” из Улма захваљујући госпођици Јовани Мојићевић.
Трпеза љубави је послужена у храмовној сали трудом овогодишњих домаћина, породица Анђић и Ђорђевић.

Из црквеноопштинске канцеларије

Више на линку: