ДИСЕЛДОРФ, КАБИНЕТ ЕПИСКОПА, НОВОСТИ

„Orthodoxe Kinderzeitschrift“ – двојезични часопис за децу Епархије диселдорфске и немачке

Диселдорф, 27. децембар 2018.

Деца су попут цвећа, које чине лепшим не само живот њихових родитеља, већ и живот Цркве уопште. Овај украс наше црквене и животне баште је осетљив и тражи сталну бригу. Са том свешћу и са благословом Његовог Преосвештенства Епископа Диселдорфа и Немачке Господина Григорија покренут је часопис за децу – Оrthodoxe Kinderzeitschrift – приређен као двојезично издање. У првом божићном броју се могу наћи текстови који би требало да прикажу Тајну рођења Детета Које је спасло свет.
Часопис за децу представља резултат сарадње са Епископом источноамеричким Г. Иринејем и Одељењем за верску наставу Епархије источноамеричке СПЦ.
„Orthodoxe Kinderzeitschrift“ ће годишње излазити у четири броја и може се набавити у свим богослужбеним местима Епархије диселдорфске и немачке.