ДОРТМУНД, НОВОСТИ

Пасха у Дортмунду

„Пасха није само успомена на догађај који се једанпут збио у прошлости. Пасха је стварни сусрет у срећи и радости са Оним Кога смо срцем одавно упознали и срели као Живот и Светлост која обасјава све.“ (Александар Шмеман)

У данима за нама, од празновања Васкрсења Лазаревог до самог преславног и спасоносног Васкрсења Христовог, у Парохији дортмундској богослужбеним сабрањима прослављени су догађаји из Божијег домостроја спасења. Након Светих Литургија о Лазаревој суботи и Уласку Христовом у Јерусалим, у храму Светог апостола Луке у Дортмунду служена је: Света тајна јелеоосвећења, бденије са дванаест страсних Јеванђеља, царски часови, бденије са изношењем плаштанице, те Свете Литургије у Велику суботу, на Празник Васкрсења Христовог „врло рано“, као и Изобразитељна у десет часова.

На свим Богослужењима било је изузетно свечано, а народ је сабиран у великом броју. Свештеним сабрањима је началствовао парох, протојереја Данило Дангубић.

Уз помоћ бројних парохијана који су узели учешћа у организацији прославе Пасхе, све безбједоносне мјере везане за актуелну пандемију су испоштоване.

Христос васкрсе!
Ваистину Васкрсе!