КАРЛСРУЕ, НОВОСТИ

Призив Светог Духа за почетак нове школске године – Карлсруе

У недељу, 13. септембра 2020. године, на празник Полагања појаса Пресвете Богородице, Сабора Срп. Светитеља и Св. Новомученика Јасеновачких,у храму Преп. мајке Параскеве у Карлсруеу, служена је Света Литургија са молебаном и призивом Светога Духа за почетак нове школске године. Наша Црква нас учи да пре сваког доброг дела хришћани  треба да се помоле Богу. Тако смо се и ове године помолили Господу да пошаље Духа мудрости на сву децу да би се умудрила и постала вредна, како би се усавршвала у световној али и у  духовној науци, да би по речима апостола Павла “дошла у меру раста висине Христове” што је циљ хришћанског живота. Литургијским сабрањем началстовао је старешина Храма Преп. Мајке Параскеве протојереј-ставрофор Александар Шкорић уз саслуживање пронамјеснииа Јована Гатарића и протојереја Слободана Дракулића.