НОВОСТИ, УЛМ

Призив Светога Духа за почетак нове школске године у Улму

У недељу пред празник Воздвижења Часног Крста, 25. септембра 2022. године, у храму Светиx бесребреника и чудотвораца Козме и Дамјана, служена је Света Литургија са молебаном и призивом Светога Духа за почетак нове школске године. Евхаристијско сабрање предводио је протојереј Љубомир Зорица уз молитвено саслужење благочестивих хришћана.

Обраћајући се присутним хришћанима у храму, отац Љубомир је између осталог нагласио: „Веома је лијеп стих који каже колико је далеко исток од запада толико је Господ одмакао гријехе наше од нас. Ако правилно схватимо овај стих, он нам указује на бесконачну хоризонталну линију од истока до запада. Затим други дио овог истог стиха каже колико су небеса високо над земљом онолико је велика љубав Божја према онима који га се боје. Када овај стих протумачимо, видимо да нам он указује на бесконачну вертикалну линију. Тако, кад се двије линије Божијег праштања (исток и запад) и Божије љубави (колико су небеса високо изнад земље) сретну, оне обликују крст који краси и изражава више од ичега Божију љубав“.

Након молитвеног сабрања одржан је родитељски састанак као и упис ученика који ће похађати наставу православне веронауке и српског језика која ce сваке суботе (осим распуста) одржава под сводовима улмског храма у организацији Црквене општине и Парохије улмске.

Учитељица, госпођа Наташа Ђукановић и надлежни свештеник су изразили велику радост одзивом родитеља и деце која су уписана на наставу. Овим је званично почела 19. школска година при улмском храму.