БРЕМЕН, НОВОСТИ

Прослава Бадње вечери у Бремену

Прослава Бадње вечери у бременском храму је већ дуги низ година симбол верске, духовне и културне присутности српског народа у Бремену и околини. Учествовање у вечерњој служби и паљењу бадњака постало је пракса за вернике у парохији, али и за многе грађане Бремена заинтересoване да на православни Божић науче нешто о православном богослужeњу и обичајима који прате наш црквени живот.

Вечерњу службу служили су надлежни парох бременски протојереј Саша Момировић уз саслужење ђакона Илије (Schlepegrel) – Грузијска православна црква и уз помоћ парохијских чтечева при храму.

Након вечерњег богослужења, уз благослов и гранчицу бадњака, парохијани су заједно учествовали у паљењу бадњака.

Уз пламен бадњака и уз парохијско послужење куваног вина и ракије верници су једни другима честитали Бадњак и зажељели једни другима мир, добро здравље и успех у Новој години.

На божићно јутро служена је божићна Литургија на којој је учествовао велики број парохијана и ако је био радни дан.

Након Свете Литургије прочитана је божићна посланица Патријарха српског Г. Иринеја, као и божићни поздрав и благослов надлежног Архијереја Господина Григорија.