БРЕМЕН, НОВОСТИ

Прослава празника Свете Тројице у граду Бремену

Празновање празника Духова у Бремену почело је још на навечерје празника у суботу (06.06.2020) служењем свеопштег парастоса за све упокојене православне хришћане.

Празнична свечаност Свете Тројице наставила се у недељу Светом Литургијом и коленопреклоним молитвама у продужетку Свете Литургије и вечерњим богослужењем.

Видно је био мањи број верника на богослужењима а све из добро познатог разлога короне вируса и пандемије, која је доста пореметила црквенобогослужбени живот парохије у Бремену.

Надлежни парох Момировић Саша на дан празника обратио се присутним парохијанима бираним речима, дотичући се актуелне теме празника, јеванђеља и тренутне ситуације у којој се налазимо због пандемије корона вируса.