BREMEN, NOVOSTI

Proslava praznika Svete Trojice u gradu Bremenu

Praznovanje praznika Duhova u Bremenu počelo je još na navečerje praznika u subotu (06.06.2020) služenjem sveopšteg parastosa za sve upokojene pravoslavne hrišćane.

Praznična svečanost Svete Trojice nastavila se u nedelju Svetom Liturgijom i kolenopreklonim molitvama u produžetku Svete Liturgije i večernjim bogosluženjem.

Vidno je bio manji broj vernika na bogosluženjima a sve iz dobro poznatog razloga korone virusa i pandemije, koja je dosta poremetila crkvenobogoslužbeni život parohije u Bremenu.

Nadležni paroh Momirović Saša na dan praznika obratio se prisutnim parohijanima biranim rečima, dotičući se aktuelne teme praznika, jevanđelja i trenutne situacije u kojoj se nalazimo zbog pandemije korona virusa.