АУГЗБУРГ, НОВОСТИ

Прослава Светога Саве у Аугзбургу

Након што је на дан празника Светог Саве, у петак, 27. јануара 2023.г., одслужена Литургија, у недељу, 29. јануара је по завршетку Литургије, коју је служио парох аугзбуршки, презвитер Ненад Живковић, уз саслужење бројног верног народа, одржана светосавска приредба.
У приредби су узели учешћа како најмлађи тако и омладина.
Програм је поздравном речју и тропаром Светом Сави отворио парох, након чега је уследила музичка нумера коју је на виолини одсвирала Борјана Ивковић а у наставку и више рецитација као и исцениран комад по причи ,,Свети Сава и нерадна жена”, који су извели чланови омладинске групе.
По завршетку су присутни уз музичку пратњу на виолини отпевали химну Светом Сави.
Трудом овогодишњих кумова славе из фолклорног удружења ,,Дрина” припремљено је и подељено око 170 пакетића за децу.
У наставку је у саборишту храма, у сали за народ, припремљено окрепљење за све присутне.
Беседу оца Ненада, изговорену у току Свете Литургије на прочитано Јеванђеље, можете послушати у целости.