НОВОСТИ, ФИЛИНГЕН

Прослава Светога  Саве у Парохији шварцвалдској

Поводом празника нашег првог просветитеља, учитеља и Архиепископа Светог Саве, 27. јануара 2023. године, у преподневним сатима одслужена је Света Литургија а истога дана увече, у сали Светосавскога дома, после освећења славских обележја, одржана је Светосавска духовна академија.

Сутрадан, 28. јануара 2023. г. у Сингену, у једном од филијалних храмова посвећеном Светом Сави, прослављена је храмовна и школска слава уз богат културно-уметнички програм. Славска знамења и богату славску трпезу припремили су ове године кумови и домаћини породица Кнежевић из Сингена.

И трећи дан, у недељу, на Часне вериге Светог апостола Петра, у храму Светог апостола Луке у Албштату, настављено је са  светосавским слављем које је почело вечерњом службом коју су служили свештеници, протојереј-ставрофор Миленко Марковић, протојереј Братислав Божовић и протођакон Саша Ристов из брегалничке Епархије. У црквеној сали, после освећења славских обележја и одржане Светосавске академије, овогодишњи домаћини и кумови славе, породица Стевановић из Албштата, припремили су богату славску трпезу.

Сва три дана, песмом и игром посебно су улепшала деца Српске допунске школе коју води Г-ђа Биљана Анђелковић и деца фолклорних ансамбала из Филингена и Блубмерга.

Куповину светосавских пакетића у Филингену, својим добровољним прилогом помогли су кумови славе, породица Димић, Буквић, Вукотић и Марковић, а у Албштату СКД „Никола Тесла“.

Из црквеноопштинске канцеларије