АУГЗБУРГ, НОВОСТИ

Прослављена храмовна слава у Аугзбургу

У 18. недељу по Педесетници у Аугзбургу је прослављена храмовна слава, Свети Стефан и Јелена (у монаштву Јелисавета) Штиљановић. Свету Литургију је служио презвитер Ненад Живковић, парох аугзбуршки, уз саслужење парохијског ђакона, Дејана Ристића. Велики број парохијана окупио се око Трпезе Господње и узео учешћа у благодарењу.

По заамвоној молитви верни су изашли у литију око храма, коју су предводили најмлађи, носећи храмовне иконе. Том приликом литијски је у храм унешена и нова икона Распећа Господњег, рад иконописца Јелене Јефтић из Београда. Убудуће ће пред овом иконом бити примане исповести и вршене молитве за оздрављење и сваку другу потребу.

По завршетку Литургије и благосиљању славских знамења изабрани су кумови славе за следећу годину: Борис Ерић, Немања Симовић, Хелена Куриџа и Душанка Вајндл.

У наставку је у порти и просторијама храма приређено послужење, трпеза љубави за све присутне, коју су припремили овогодишњи кумови славе Лазар Божић, Милан Чеко, Небојша Новаковић, Синиша Маринковић и Живица Јевтић са породицама.

Овогодишњим и будућим кумовима нека Господ подари сваки благослов.

Беседу након прочитаног Јеванђеља у којој је отац Ненад говорио о потреби за искреношћу и смирењем, као и о томе да будемо спремни да прихватимо Божију милост и да се, по речима Христовим, не бојимо, преносимо у целости.