МАНХАЈМ, НОВОСТИ

Прослављена храмовна слава у Манхајму

У недељу 06. октобра 2019. године прослављена је храмовна и парохијска слава преподобног Симона Монаха у Манхајму.

Литургијским собрањем началствовао је надлежни парох а саслуживали су свештеници из суседних парохија, протојереј-ставрофор Симон Туркић, протојереј Братислав Божовић, протонамесник Алекса Милинковић и протојереј Небојша Грдинић клирик Васељенске Патријаршије.

На крају службе, честитајући славу, отац Братислав је произнео пригодну беседу и обавио, заједно са свештенством, домаћинима славе и народом благосиљање славских знамења. Домаћини славе, заједно са осталим парохијанима, били су Неђо Дрвар са супругом Раданом и децом Марком и Наташом. За наредну годину за домаћине славе пријавили су се Горан и Бранкица Кркљић.