НОВОСТИ, ФИЛИНГЕН-ШВЕНИНГЕН

Сабор Светога архангела Михаила слава парохије у Филинген-Швенингену

У недељу 21. новембра када наша Црква прославља Сабор Светог Архангела Михаила, црквена општина и парохија шварцвалдска у Филинген-Швенингену молитвено је прославила своју храмовна славу. Св. Литургију служили су свештеници, протојереј Братислав Божовић и надлежни парох протојереј-ставрофор Миленко Марковић.

У продужетку Литургије освећена су славска обележја и изабрани су нови кумови за наредну годину: Мирјана Радосављевић, Радомир Адамовић, Зоран Стевановић и Саша Трнинић  са породицама.

После освећења славских обележја, кумови славе са девојакама црквене фолклорне секције „Архангел“ и чланицама Кола српских сестара, послужили су народ славским колачем, житом и скромним послужењем.

Због епидемиолошких мера и ове године изостала је традиционална прослава и трпеза љубави