НОВОСТИ, ОСНАБРИК

Слава Кола српских сестара Црквене општине Оснабрик

У недељу, 27. октобра 2019. Српска православна парохија у Оснабрику је прославила славу свих парохијанки, Преподобну мати Петку Параскеву, заштитницу жена, сиромашних и болесних. Уочи празника, одслужен је акатист светитељки, а у недељу,  служена је Света Литургија у храму Светог Великомученика Георгија, којом је началствовао протојереј-ставрофор Маринко Рајак. Храм је био богато украшен цвећем и испуњен децом и благочестивим народом. После заамвоне молитве, приступило се освећењу славских знамења, која је припремила овогодишња кума Николија Тодоровић из Минстера, а за нову куму се пријавила Соња Leugermann из Оснабрика. После службе, полазници наставе веронауке, Српске допунске школе и фолклорне секције, су извели кратак програм, као својеврсну дечију честитку славарима, што су окупљени пропратили са великим одушевљењем. Славље се наставило у сали црквеног дома „Свети кнез Лазар“ где је постављена богата трпеза љубави коју су, са великом радошћу, припремиле кума славе и сестре кола. Парох оснабрички је, поздрављајући и честитајући славу кола српских сестара, истакао неуморан и плодоносан рад свих чланица, уз неизмерну захвалност на њиховој љубави и ревности, за добробит цркве на овим просторима.