ВИДЕО, ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ, ШТУТГАРТ

Света архијерејска Литургија у Штутгарту

У недељу, 12. јануара 2020. Свету архијерејску Литургију, у храму Сабора Срба светитеља у Штутгарту, служио је Његово Преосвештенство Епископ Диселдорфа и Немачки г. Григорије са свештенством. Литургијском сабрању је присуствовао велики број верника. После читања недељног јеванђеља беседио је Епископ Григорије, указујући на универзалност Христове поуке која је окренута „свим народима“ (Мт 28,19), зато је и неопходно Јеванђеље читати и проповедати на свим језицима, а у овом случају и на немачком језику. Епископ је такође наглашавао значај радости као обележја хришћанина.

По завршетку Литургије Епископ је одликовао највишим одликовањем Српске православне цркве, орденом Светога Саве, г. Радослава Гушића, дугогодишњег председника Црквене општине у Штутгарту, који је свој целокупан живот ставио у службу цркви.