КАРЛСРУЕ, НОВОСТИ

Света Литургија и призив Светог Духа у парохији карлсруешкој поводом почетка нове школске године

У храму Преподобне мајке Параскеве у Карлсруеу служена је Света Литургија а у продужетку призив Светога Духа поводом почетка нове школске године.

Иако су школски распуст и годишњи одмори у току, велики број парохијана и дјеце окупио се на Светој Литургији како би се помолили Господу и добили благослов за почетак нове школске године. Ђаци прваци су добили пригодне поклоне. Свештеник Александар је у својој бесједи говорио о томе колико је битно да дјеца, узрастајући у вјери, науче ћирилицу и српски језик. Часови вјеронауке и допунска школа на српском језику одржавају се суботом у просторијама парохијског центра. На Светој Литургији протојереју- ставрофору Александру Шкорићу саслуживао је протојереј Слободан Дракулић, клирик Епархије горњокарловачке који тренутно борави у парохији карлсруешкој.