АУДИО, НОВОСТИ, ОСНАБРИК

Света Литургија у Оснабрику

26. јуна 2021. године у оснабричком храму Светога великомученика и победоносца Георгија прослављен је празник посвећен Светом кнезу Лазару и светим српским мученицима. Богослужењем је началствовао изабрани викарни Епископ хумски, високопреподобни Јован Станојевић уз саслужење надлежног свештеника Маринка Рајака, свештеника Богдана Смиљића из Билефелда и ђакона Александра Дебељака као и верног народа парохије.

Након богослужења сви присутни су се упутили на оближње оснабричко гробље да би одржали помен и одали част прецима оснабричких Срба, официрима и војницима Краљевине Југославије, пострадалим у заробљеничком логору Офлаг (VI/C) Оснабрик 06. децембра 1944.

Свештеномонах Јован произнео је вернима беседу на јеванђелску перикопу. Аудио запис беседе у прилогу вести.