NOVOSTI

Teolog dr Andrej Jeftić novi direktor Komisije za vjeru i poredak u Svjetskom savjetu crkava

Svjetski savjet crkava, u čiji sastav ulazi 349 hrišćanskih crkava, imenovao je dr Andreja Jeftića, za novog direktora Komisije za vjeru i poredak, koja je centralno tijelo za teološki dijalog među hrišćanima na globalnom nivou.

Dr Andrej Jeftić, teolog i naučni saradnik Instituta za filozofiju i društvenu teoriju u Beogradu, nekadašnji docent na Pravoslavnom bogoslovskom fakultetu, predstavljao je SPC u Svjetskom savjetu crkava od 2013. godine.

Svjetski savjet crkava, čije je sjedište u Ženevi, obuhvata oko 590 miliona hrišćana u 120 zemalja, a među članicama su, pored Srpske pravoslavne crkve, i Ruska pravoslavna crkva, Grčka pravoslavna crkva, Vaseljenska patrijaršija, Crkva Engleske, Metodistička crkva i brojne druge denominacije. Rimokatolička crkva je punopravni član ove Komisije za vjeru i poredak, ali je samo posmatrač u Savjetu Svjetskih Crkava.

Izvor: Eparhija ZHiP

WCC appointed Dr. Andrej Jeftić from Serbia as new director of Commission on Faith and Order