АУГЗБУРГ, НОВОСТИ

У Аугзбургу почело одржавање редовних разговора о вери

У навечерје празника Воздвижења Часног Крста, након одржане празничне вечерње службе са петохлебницом, у просторијама црквене општине и парохије Аугзбург отворен је циклус разговора о вери. Ове вечери замишљене су као веронаука за одрасле, односно као даља катихизација. Предвиђено је да се у оквиру вечери говори о одређеној теми, а да присутни у
наставку могу постављати питања у вези са темом, али и сами се укључити у један отворени разговор на питања из наше вере.

Пре почетка предавања отпеван је тропар Часном Крсту, а потом је отац Ненад најпре говорио о пореклу и значају празника Воздвижења Часног Крста, а онда и о самоме месту и значењу Крста у хришћанском животу те о крсно-васкрсном путу који се свагда оприсутњује у Светој Литургији. У наставку се развио живи разговор у вези са одржаним предавањем, али и са питањима из свакодневног хришћанског живота, којом приликом су од стране присутних парохијана изнесени предлози за неке будуће теме.

Присуствовало је 30ак парохијана уз придржавање прописаних хигијенских мера.