ДОРТМУНД, НОВОСТИ

У Дортмунду служен помен за покој Митрополита Амфилохија

У петак, 30. октобра 2020. године, на навечерје Лучиндана и празника Светога Петра Цетињског, дана када су се у Господу преставили Петар Први и Петар Други, митрополити цетињски, у Парохији дортмундкој, храму Светог апостола Луке и Светог Петра, помен за покој митрополита Амфилохија служио је парох дортмундски, протојереј Данило Дангубић. Бројни вјерни су походили храм у току дана приносећи молитве и прислужујући свијеће за Митрополитов покој. На самом помену, на прописаној дистанци и са редарском бригом о безбједности и законом прописаним мјерама, вјерни су узели учешћа у молитвеном сабрању прињевши своју љубав и вапај Свемилостивом Господу да у своје нарује прими Митрополита Амфилохија, молитвеника, учитеља и великог просветитеља наших дана. Након обреда вјернима се обратио отац Данило пригодним словом у којем се осврнуо на плодну службу овога великог јерарха наше Цркве и на паралеле по којима његов крст наликује крсту који је носио његов велики и чудотворни претходник Свети Петар Цетињски.