ВУПЕРТАЛ, НОВОСТИ

Вечера захвалности у Вуперталу

У поподневним сатима, у порти Богородичиног храма у Вуперталу, управа вуперталске парохије приредила је вечеру захвалности за велике приложнике и волонтере. У претходне три године прилозима и уз велику волонтерску активност парохијана урађено је много на реновирању  објеката Црквене општине.

Након благослова трпезе отац Зоран је поздравио окупљене са пар ријечи захвалности, рекавши да је сутра Недјеља о раслабљеном и да се раслабљени из ове приче, како су теолози примијетили, није жалио ни на тежину своје болести, ни на дуго боловање већ на то како нема човјека да му помогне. „Тешко је живјети окружен људима, а да немате човјека да вам помогне. Овдје то није био случај. Помоћ је заиста требала, а добијали смо је од свих вас пуног и топлог срца. Велики посао смо заједно урадили. Хвала свима за све! Нека нас Господ све заједно подигне и благослови као у давнини раслабљеног и да заједно ходимо путевима његовим,“ рекао је отац Зоран.

У новом амбијенту црквене порте која је уређена током васкршњег поста, трпеза љубави потрајала је до касних вечерњих сати.