ВИДЕО, ЕСЕН, НОВОСТИ

Видовдан у Есену

Ове године као и сваке претходне у храму Светога архиђакона Стефана у Есену, свечано је прослављен празник посвећен Светом кнезу Лазару – Видовдан. Поменути празник уједно је слава омладине есенске парохије. Овогодишњи кумови славе били су Параскева и Софија. За следећу годину кумства су се прихватила деца Тесле Иванчевића.

Свету Литургију, у присуству великог броја верника и деце, служио је надлежни парох Душко Спасојевић. Након заамвоне молитве освећена су славска знамења, која су припремили домаћини славе.

Уз ангажовање и асистенцију госпођа Жељке Иванчевић и Марјане Поповић, деца су након заједничке молитве одиграла један кратки драмски чин на тему косовског завета, произносећи кратке рецитале.