VIDEO, ESEN, NOVOSTI

Vidovdan u Esenu

Ove godine kao i svake prethodne u hramu Svetoga arhiđakona Stefana u Esenu, svečano je proslavljen praznik posvećen Svetom knezu Lazaru – Vidovdan. Pomenuti praznik ujedno je slava omladine esenske parohije. Ovogodišnji kumovi slave bili su Paraskeva i Sofija. Za sledeću godinu kumstva su se prihvatila deca Tesle Ivančevića.

Svetu Liturgiju, u prisustvu velikog broja vernika i dece, služio je nadležni paroh Duško Spasojević. Nakon zaamvone molitve osvećena su slavska znamenja, koja su pripremili domaćini slave.

Uz angažovanje i asistenciju gospođa Željke Ivančević i Marjane Popović, deca su nakon zajedničke molitve odigrala jedan kratki dramski čin na temu kosovskog zaveta, proiznoseći kratke recitale.