MINHEN, NOVOSTI

Bogojavljenje u paraklisu Presvete Bogorodice u Minhenu i večernja služba u Rozenhajmu

Na praznik Bogojavljenja u paraklisu Pokrova Presvete Bogorodice služena je Sv. Liturgija u 10 časova. Sv. Liturgijom je načalstvovao protojerej-stavrofor Đorđe Trajković uz sasluživanje protojereja-stavrofora Milorada Jovanovića i jeromonaha Stefana Jugovića. Lepoti Bogosluženje, doprineo je hor „Singidunum“, kao i studenti Bogoslovskog fakulteta.

O značaju praznika vernima je govorio prota Đorđe Trajković. Nakon sv. Liturgije izvršeno je Veliko vodoosvećenje. Čast da ponese bogojavljenski krst, pripala je gospođi Miri Kostov iz Minhena.

Vredne ruke naših parohijanki i ovoga puta pripremile su posluženje za sve prisutne vernike u sali dominikanskog centra.

Na praznik Bogojavljenja, u večernjim časovima, bogosluženo je u Rozenhajmu. Nadležni paroh, sveštenik Bojan Simić služio je večernju službu sa Velikim osvećenjem vode u produžetku.

Bog se javi! Vaistinu se javi!