AUDIO, EPISKOP GRIGORIJE, NOVOSTI, HAMBURG

Hramovna slava u Hamburgu

Hamburg, 25. novembra 2018.

25. novembra 2018. u Hramu Svetog arhangela Mihajla u Hamburgu proslavljena je hramovna slava. Evharistijskim sabranjem načalstvovao je Njegovo Preosveštenstvo Episkop Diseldorfa i Nemačke Gospodin Grigorije kome su, pored domaćina, hamburških paroha protojereja Siniše Vujasinovića i protonamesnika Alekse Milinkovića, sasluživali još i protojerej stavrofor dr Dragomir Sando, profesor Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, protojerej stavrofor Radomir Sando iz Slankamena, protojerej Krastin Apostolov, hamburški paroh Bugarske pravoslavne crkve, protojerej Dragoslav Ćorković iz Štutgarta i protođakon hamburške parohije Milutin Marić. U hramu preispunjenom vernim narodom prisutni su, pored ostalih, bili i generalni konzul Republike Srbije u Hamburgu Nataša Rašević, konzul Lidija Ivanović i potpukovnik Velimir Mandić. Posebnu radost služaščima i vernom narodu pričinilo je prisustvo dragih i uvaženih gostiju iz Rimokatoličke i Evangelističke crkve, monsinjora Vilma Sandersa i pastorkinje Anete Rajmers Avenarius.

Besjeda Vladike Grigorija (tonski zapis)