VIDEO, VIKARNI EPISKOP JOVAN, NOVOSTI

Narečenje arhimandrita Jovana (Stanojevića) za Episkopa humskog

Njegova Svetost Patrijarh srpski g. Porfirije načalstovovao je 9. oktobra 2021. godine u starom Sabornom hramu Svetog arhangela Mihaila u Beogradu svečanim činom narečenja visokodostojnog arhimandrita Jovana (Stanojevića) za Episkopa humskog, vikara Episkopa diseldorfskog i nemačkog.

Pored predstojatelja Srpske Pravoslavne Crkve, u činu narečenja uzeli su učešće: Njegovo Visokopreosveštenstvo Mitropolit crnogorsko-primorski g. Joanikije i Preosvećena gospoda Episkopi: budimski Lukijan, vranjski Pahomije, šumadijski Jovan, zvorničko-tuzlanski Fotije, mileševski Atanasije, diseldorfski i nemački Grigorije, pološko-kumanovski Joakim, raško-prizrenski Teodosije, gornjokarlovački Gerasim, kruševački David, valjevski Isihije, zahumsko-hercegovački Dimitrije, toplički Jerotej, hvostanski Justin, mohački Damaskin i marčanski Sava.

Pošto je pred prisutnim sabranjem Svete Crkve prihvatio volju i odluku Svetog Arhijerejskog Sabora, koji ga je na ovogodišnjem zasedanju izabrao za Episkopa humskog, vikara Episkopa diseldorfskog i nemačkog, narečeni episkop Jovan je načalstvovao večernjom službom.

Izvor: www.spc.rs