БРЕМЕН, НОВОСТИ

Посебан црквено-школски дан у граду Бремену

У суботу 20.јуна 2020. у храму наше парохије у вечерњим сатима служили смо благодарење Господу за благословен крај школског лета за сву нашу децу као и за ђаке допунске школе на српском језику „Свети Сава“ у Бремену.

Духовну радост благодарствених молитава, као и сваке године, употпунила су наша предобра и мила деца са својим родитељима који се већ дужи низ година радо одазивају на ову посебну и свечану молитву, у знак благодарења Господу за благословен крај школског лета.

Тог дана подељене су ђачке књижице свим полазницима наше школе као и одређени поклони и награде за успешан рад у протеклој школској години.

Посебност тог дана било је у томе што смо се растали од наше дугогодишње и драге нам учитељице, Госпође Станковић Милице и њеног уваженог супруга Господина Стеве, који ове године одлазе пут Отаџбине у заслужену пензију.

У знак захвалности драгој породици Станковић наша Црквена општина је даривала пригодан поклон на молитвен спомен и на дуго сећање свих људи града Бремена.

Бог да благослови наше Станковиће са жељом да имају радосне пензионерске дане.