ДОРТМУНД, НОВОСТИ

Предавање оца Небојше Ракића у Дортмунду

У петак, 18. октобра 2019. године, у сали парохијског дома у Дортмунду, у оквиру циклуса предавања под називом „Живот Цркве“, о теми „Свето Писмо у Животу Цркве“, говорио је дугогодишњи професор крагујевачке богословије и парох диселдорфски протојереј Небојша Ракић.

На овом, четвртом у низу предавањa (вјеронауке за одрасле), сабрани су имали прилику да се опомену литургијског као и других аспекта улоге Светог Писма у животима вјерних. Укратко, присутнима је на један веома прихватљив начин представљена истина да је Црква, која је Духом Светим формирала канон Светог Писма, најбољи чувар и тумач Ријечи Божије.

Чланови заједнице дортмундске парохије захвални су оцу Небојши за ово изузетно предавање и радују се свакој новој прилици да од њега чују ријеч пастирске поуке и утјехе.