AUDIO, BON, EPISKOP GRIGORIJE, NOVOSTI

Proslava Svetoga Save u parohiji bonskoj

U nedelju 2. februara 2020. u mestu Sankt Augustin, nadomak Bona, parohijani bonske parohije proslavili su svoga patrona Svetoga Savu. Svetu arhijerejsku Liturgiju, u prisustvu oko tri stotine vernika i sveštenstva namesništva, služio je Njegovo Preosveštenstvo Episkop Diseldorfa i Nemačke, Gospodin Grigorije.

Narodno veselje nastavljeno je u svečanoj sali koja pripada misionarskom centru ,,Sveti Augustin“ (Steyler Missionare Sankt Augustin), koji već godinama unazad ustupa svoje prostorije za verske i bogoslužbene potrebe vernika CO Bon. Svečani program, posvećen Svetitelju Savi, sastojao se od dečijih recitala i spleta tradicionalnih srpskih igara u izvođenju KUD-a ,,Moravac“ iz Diseldorfa.

Beseda Ep. Grigorija