ВИДЕО, ВИКАРНИ ЕПИСКОП ЈОВАН, НОВОСТИ, ШТУТГАРТ

Прослављена храмовна слава у Штутгарту

У недељу по Усековању главе Светог Јована Крститеља, 18. септембра 2022. године, прослављена је храмовна слава Сабора Срба светитеља у Штутгарту.

У навечерје празника служено је празнично вечерње богослужење са петохлебницом. Вечерње богослужење је служио Његово Преосвештенство Епископ хумску г. Јован, Викар Његовог Преосвештенства Епископа Диселдорфа и Немачке Г. Григорија уз саслужење: протојереја Станка Ракића, протојереја Миленка Бакмаза и ђакона Александра Дебељака. Након вечерњег богослужења Његово Преосвештенство Епископ Јован обратио се верном народу пригодном беседом честитајући навечерје храмовне славе а славље је настављено трпезом љубави у парохијској сали.

На дан славе, литургијско сабрање предводио је Епископ хумски г. Јован уз саслужење штутгартског свештенства, протојереја-ставрофора Борисава Симића, протојереја Станка Ракића, протојереја Миленка Бакмаза, те протојереја Александра Бијелића, клирика славонске Епархије и протојереја Братислава Божовића, као и двојице ђакона, Александра Дебељака и Бојана Јарића. Након произнесеног Јевнађеља, Епископ Јован се обратио верном народу честитајући славу. Храм је био испуњен великим бројем верника, од којих су многи приступили Светој Чаши.

У наставку прославе патрона парохије уприличен је културно-уметнички програм те свечани славски ручак за све вернике и званице, међу којима треба истаћи представнике дипломатско-конзуларног представништава Републике Србије.

Кумови овогодиње славе били Милка Цигулајкић, Недељко Пузигаћа, Мирјана Мишић и Марко Головински са породицама.

Празнична беседа у видео формату Владике Јована:

Свештенство храма Сабора Срба светитеља