ВИКАРНИ ЕПИСКОП ЈОВАН, ВУПЕРТАЛ, НОВОСТИ

Вјеронаука за одрасле у Вуперталу

У периоду од 6. до 12. новембра ове године у парохији вуперталској одржан је интензиван циклус предавања из вјеронауке за одрасле. Теме обухваћене овим својеврсним интензивним курсом биле су: откривење, крштење, миропомазање, литургија, исповијест, те питање граница Цркве и питање нашег односа према другом човјеку. Поред надлежног пароха предавачи су били: епископ Јован Хумски, отац Данило Дангубић парох дортмундски и ђакон Александар Дебељак.

Изабрана форма интензивног курса имала је за циљ да људима, својом различитошћу у односу на виђене форме у цркви, привуче пажњу и заинтересује их за дубље промишљање и бављење питањима вјере. Након одржаног курса сматрамо да је жељени циљ добрим дијелом и постигнут. Оно што нас је, поред одзива парохијана, посебно обрадовало, је спремност и потреба парохијана да дискутују о темама излажући у дискусији своје недоумице и лична искуства.

Свештеник Зоран Илић