НОВОСТИ, ХАМБУРГ

Патријарх српски Порфирије у посети протестантској заједници у Хамбургу

У петак, 21. јуна 2024. године, Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије посетио је храм Светог архангела Михаила, седиште Евангеличко-лутеранске Цркве северне Немачке у Хамбургу. Патријарха Порфирија су дочекали пастор др Александар Редер, старешина Храма, као и бискуп гђа Кирстен Ферс.

У посети су узели учешће и Његово Вископреосвештенство архиепископ диселдорфско-берлински и Митрополит немачки г. Григорије, Његово Преосвештенство Епископ вашингтонско-њујоршки и источноамерички г. Иринеј и Његово Преосвештенство Епископ хумски г. Јован.

Пратњу Патријарха Порфирија приликом његове посете Епархији диселдорфској и Немачкој чине: архимандрит Нектарије (Ђурић), главни секретар Светог Архијерејског Синода; ђакон Драган Радић, ванредни професор Православног богословског факултета у Београду; ђакон Радомир Врућинић, ректор Богословије Светог Саве у Београду; ипођакон Владимир Јелић, управник Патријаршијског двора у Београду; и чтечеви Павле Јовановић и Андреј Јелић.

Фото: ТВ Храм