ВИКАРНИ ЕПИСКОП ЈОВАН, НОВОСТИ, ШТУТГАРТ

Празник Рођења Светог Јована Крститеља у Штутгарту

У суботу, 6. јула 2024. године, у навечерје празника Рођења Светог Јована Крститеља служено је вечерње богослужење у храму Сабора Срба Светитеља у Штутгарту.
Вечерњим богослужењем началствовао је протојереј Станко Ракић уз саслужење протојереја Миленка Бакмаза. Богослужењу је присуствовао Епископ хумски г. Јован, викар Митрополита немачког г. Григорија.

Након вечерњег богослужења, епископ Јован је одржао предавање на тему „Божија благодат, покајање и богопознање”.

У недељу, 7. јула 2024. године, на дан празника Рођења светог Јована Претече на светој архијерејској Литургији у храму Сабора Срба светитеља у Штутгарту началствовао је Његово Преосвештенство Епископ хумски г. Јован, викар Митрополита немачког господина Григорија. Саслуживали су протојереј-ставрофор Борисав Симић, протојереј Станко Ракић, протојереј Драгослав Ћорковић, протојереј Александар Бјелић из Епархије пакрачко-славонске и ђакон Бојан Јарић.
Након прочитаног јеванђелског одељка, епископ Јован се обратио присутнима.