ЕСЕН, НОВОСТИ

Активности у парохији Есен

У недељу 08.09.2019. у Есену, после Свете Литургије у храму Светога архиђакона Стефана, служен је молебан призива Светога Духа за све ђаке православне вероисповести који припадају поменутој парохији. Литургију и молебан служио је парох есенски, протојереј Душко Спасојевић.

Богослужбени живот есенске парохије је веома активан. Отац Душко у парохијском храму редовно служи акатисте, средом и петком, вечерња богослужења уочи великих празника, те недељне и празничне литургије. Једномесечна богослужења врше се у капели Светог краља Стефана Дечанског у Бохолту. Време одржавања богослужења у Бохолту зависи од договора парохијана и надлежног свештеника. Посећеност богослужења као и свест о значају литургијског живота верног народа парохије су на задовољавајућем нивоу који има узлазну путању развоја.

Веома је активан и друштвени живот парохијана најнижег узраста – деце. Дечије позориште, које је своје оснивање и окриље нашло при катедралном храму парохије, има редовне пробе током целе године. Да овај подухват није без плода, потврђује одзив деце у великом броју, која ову идеју одржавају већ дужи временски период.