НОВОСТИ, ХАМБУРГ

Ангел клицаше – CD духовне музике хора при храму Светога архангела Михаила – Хамбург

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа Диселдорфа и Немачке Господина Григорија изашао је CD духовне музике хора при храму Св. архангела Михаила из Хамбурга.

,,Православље је Црква Крста и Васкрсења. И та незалазна светлост, бескрајна радост рођена из гробнице, јесте нит која повезује и оплемњује све у Цркви.

И човек, било да плаче, или размишља о свом спасењу, или брине о питањима вере, или зарађује за живот – у свакој прилици, он тражи и потребује Њега Који се стара о човеку, Који је постао човек, остајући Бог; Који је Себе жртвовао зарад човека и говори све језике. Даје свакоме оно што иште, оно што му je потребно, оно за чим тежи, таленте да би их умножили.

Спасење се нуди свакоме и свако од нас може бити појединачно спасен, бити дозван својим именом, примајући ново име, бивајући окупљени заједно у Евхаристији, у Божанственој Литургији, где се Господ у пуноћи пројављује, где примамо снагу и настављамо путовање.

Hадамо се да ће сви они који слушају ове дивне композиције у извођењу чудесних личности нашег црквеног хора бити призвани да снажније сведоче васкрслог Господа и исповедају веру православну.”

Свештенство Светоархангелског храма из Хамбурга