BERLIN, EPISKOP GRIGORIJE, NOVOSTI

Berlin – Predavanje na temu ,,Vera i izazovi savremenog doba“ i Sveta arhijerejska Liturgija u hramu Svetoga Save

U subotu, 21.12.2019. posle večernjeg bogosluženja Njegovo Preosveštenstvo Episkop Diseldorfa i Nemačke G. Grigorije i profesor dr Tomas Bremer, sa rimokatoličkog fakulteta Univerziteta u Minsteru uz moderaciju dr Marka Vilotića, održali su veoma sadržajno predavanje na temu „Vera i izazovi savremenog doba“ u crkvenoj sali pri hramu Svetoga Save u Berlinu. Raznolike teme koje su se ticale kako dubogih dogmatskih, tako i savremenih životnih tema izazvale su veliku pažnju slušalaca, koji su se i pored početka božićnog raspusta, okupili u velikom broju. Sama činjenica da je postavljeno preko četrdeset pitanja na različite teme svedoči o reakciji publike koja nijednog momenta nije ostala ravnodušna na izlaganja i odgovore predavača.

Sutradan, na Detinjce, u 27. nedelju po Duhovima Njegovo Preosveštenstvo Episkop Diseldorfa i Nemačke G. Grigorije služio je Svetu Liturgiju u hramu Svetoga Save. Sasluživali su protojerej-stavrofor Dragan Sekulić, starešina hrama Vaskrsenja Hristovog u Berlinu, protojerej Radomir Kolundžić paroh pri hramu Svetoga Save i protođakon Aleksandar Sekulić.